Proširene (varikozne) vene najčešća su bolest krvnih žila i prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije gotovo 30% svjetskog stanovništva ima neki problem s proširenim venama. Iako se venski sustav čovjeka sastoji od površinskih i dubokih vena, kada govorimo o varikozitetima mislimo upravo na površinske vene. Kliničkom slikom dominiraju proširene, vijugave vene, a od simptoma mogu se javiti bolovi, oticanje, zamor u nogama i sl. Slično kao i varikoziteti hemoroidi su proširene vene u području anusa (čmara) i rektalnog kanala, a kada su prisutni simptomi tada dominiraju bol, pečenje i pojava svijetle krvi na stolici ili WC papiru. Varikoziteti i hemoroidi ne moraju biti vaša noćna mora, pogledajte kako vam možemo pomoći.